Ahbikandan Tavsiyeler,  Bilgisayar

Vista Service Pack 1 Türkçe İndirin !

Windows Vista’ya henüz geçiş yapmayan bir çok kullanıcı olmasına rağmen 100 milyondan fazla kişi de Vista’ya geçiş yapmış durumda. Ülkemizdede Vista kullananların sayısı giderek artıyor. Vista’nın SP1 versiyonunda kullanıcılara yönelik iyileştirmeler yapılmıştı. Türkçe versiyonu Microsoft tarafından yayımlandı..

Yeni gelen pakette güvenlik ve hata ayıklama konularında güncellemelere gidilmiş. En dikkat çekici noktalar çekirdeğin yeniden düzenlenecek olması, anlık arama kısmında yapılan düzenlemeler ve sahte Windows kullananlara karşı XP’den de tanıdığımız WGA(Windows Genuine Advantage) SP1 paketinde güçlendirilmesi..

Donanımları tanımak konusunda Vista zaten kendini kanıtladı. Çok eski donanımları bile hiç bir sürücü dosyasına ihtiyaç kalmadan kullanabiliyoruz. Zaten uzun zamandır üreticilerde Windows Vista destekli ürünlerini piyasaya sürüyor.

Herkesin şikayeti şuydu ; ” Vista, XP’ye göre yavaş çalışıyor..”

Windows Vista Service Pack 1

Evet Vista’nın Xp’ye göre daha düşük performans sergilemesi sözkonusuydu fakat Vista Service Pack 1’de veri transferi önceki sürüme göre hızlandırılmış.

Vistadaki ReadyBoost(usb ve diğer depolama donanımlarıyla ram’i yükseltilmesi), ReadyDrive ve SuperFetch(sürekli kullandığınız programların hafızaya önceden yüklenmiş olması) özellikleri bu paketle daha performanslı çalışıyor.

Yalnız belirtmeliyimki yükleyeceğiniz Windows Vista Service Pack 1 paketi ile başlat menüsündeki hızlı arama fonksiyonunu kaybedeceksiniz. Neden mi?

Çünkü Google Microsoft’u insanları bu arama özelliğini kullandırarak başka alternatiflere fırsat vermemesi şikayetiyle dava etti ve sonuç ortada..

Evet şimdi Microsoft amcamız bize 32 Bit ve 64 Bit sistemler için iki ayrı dosya olarak SP1 paketini sunmuş.. Ayrıca isteyen kullanıcıların hem 32 Bit hemde 64 Bit sistemlere tek bir DVD’den Service Pack 1 yükseltme yapabilmesi için 1.38GB’lık paketi hazırlamışlar..

Windows Vista Service Pack 1 İndirmek için ;

Windows Vista Service Pack 1 – 32 BİT – Türkçe [544 Mb]

Windows Vista Service Pack 1 – 64 BİT – Türkçe [873 Mb]

Windows Vista Service Pack 1 – DVD ISO (32 BİT & 64 BİT) – Türkçe [1.38 GB]

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.