Oyun

Battlefield 2 İnceleme

Battlefield, EA Games firmasının Çok kişili First Person Shooter kategorisindeki oyunlarının başında geliyor. Daha önce BF:1942, BF:Vietnam gibi versiyonlarını beğenerek oynadığım oyunun, Battlefield 2 versiyonunu yükleme ve oynama olanağı buldum.. Oldukça kaliteli ve gerçekçi bir oyun olmuş..

Öncelikle söylemem gereken konu şu, ana menü biraz daha basitleştirilmiş. Kullanıcıları oyun açılırken düzenleyebiliyorsunuz. Oyundaki Single Player harita sayısı bana az gibi geldi. Hepsini oynadım. Oyunu oynanabilirlik kısmından Kolay(Easy), Orta(Veteran), Zor(Expert) seçerek eğlence katabilirsiniz. Expert seçeneğinde zorlanacağınızdan şüpheniz olmasın.

Yapay zeka diğer versiyonlara göre daha fazla güçlendirilmiş. Ortalıkta boş boş gezen düşman askeri görmüyorsunuz. Hemen boştaki bir araca atlayıp sizi vurmak yada ezmek için can atıyorlar.. Tamamen kusursuz olduğu söylenemez ama diğer versiyonlara göre daha iyi..

Özellikle bayrak kapacağınız(capture flag) zaman bazen o bölgeye bir havan saldırısı yapılıyor ve o alanda canlı bırakmıyor.

Battlefield 2’de takım oyunuda güçlendirilmiş. Herhangi bir takıma üye olup, takım arkadaşlarınıza destek olabiliyorsunuz. Takım halinde savaşabiliyorsunuz. Takım lideri olduğunuzda yapılacak saldırılara onay verebiliyorsunuz.

Oyuna birde güzel olarak depar atma(sprint) eklenmiş. W tuşuna iki defa bastığınızda oyuncu hızlı koşmaya başlıyor. Tanklar eskisi gibi ezici kuvvet değiller. Düşmanlar araca bir C4 yerleştirip yada el bombalarıyla çok çabuk sizi imha edebiliyorlar..

Ayrıca oyunda sağlık, tamir yada mermi desteği isteyebiliyorsunuz. Normalde “q” tuşuyla ulaşılan iletişim menüsüne eğer takıma dahilseniz T tuşuda kullanıma açılıyor ve takım içi mesajlar yollanabiliyor.

Battlefield Yama(Patch)

Battlefield 2 v 1.41 Yamasını indirmek için tıklayınız..

Oyunu minimum düzeyde oynayabilmek için en az 128 MB ekran kartı, 512 Ram ve 2.0 Ghz işlemci gerekiyor.

Battlefield 2’nin oyun motoru serinin önceki oyunlarından tamamen farklı ve güçlendirilmiş. FPS severlere şiddetle tavsiye ediyorum..

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir