Ahbikandan Tavsiyeler

Dosya İndirme Programı (FDM)

Free Download Manager Ücretsiz Bir Programdırİlk tavsiyemiz dosya indirme yazılımı arayanlara biçilmiş kaftan olan FDM.Dosya indirmek interneti kullanan insanların çoğunun sıklıkla yaptığı bir iştir. Heleki artık hemen hemen herkes ADSL gibi bir teknoloji ile tanışmışken bu işin uzun sürmesi biraz sıkıcı gelebilir. O yüzden size yaklaşık bir senedir kullandığım Free Download Manager(FDM) isimli yazılımı tanıtacağım. Buyrun konunun devamına..

Programın En Büyük Artılarından Birisi Hız

Öncelikle bu programın en büyük artısı hız anlamında gerçekten çok iyi. Yani dosyaları FlashGet vs gibi benzeri programlara göre çok daha çabuk bilgisayarınıza indiriyor.

Programın daha güzel olan bir yanı ise indirme modlarını ayarlayabilmeniz. İndirme modları nelerdir?

Trafik Kullanım modları 3 tanedir.

Yoğun Mod-Orta Mod-Seyrek Mod. Bu modlar örneğin bir ağa bağlı olan bilgisayarlarda dosya indirme işlemi yaparken ağın fazla yavaşlamasını önlemek için kullanabileceğiniz bir özelliktir. Diyelim ki dosya indiriyorsunuz ve diğer insanlar internete girmekte zorlanıyorlar, hemen FDM’yi Seyrek Mod’a alıyorsunuz. Program Dosyayı indirmeye devam ediyor ama biraz yavaşlatıyor. Diğer insanlarda rahat rahat internete girebiliyorlar.

Bu modların güzel olan başka bir yanı ayarlarını değiştirebiliyorsunuz. Örneğin Seyrek Mod’da kaç kb ile dosya indireceğini ayarlayabiliyorsunuz. Programın ayarlar seçeneğinde İzleme sekmesine geldiğinizde hangi tarayıcıları takip etmesini belirtebiliyorsunuz. Örneğin Internet Explorer ve Firefox olarak iki tarayıcı kullanıyorsanız, bunlardan dilediğiniz herhangi birini yada ikisini isteğinize göre izleme’den çıkartıyorsunuz.

Daha önceden kopan indirme linklerinden kaldığınız yerden dosya indirmenizi sağlıyor. Programın Türkçe dil desteği bulunan bu yazılım GNU Lisansına sahip yani ücretsizdir.

Ayrıca Flash Video(Youtube,İzlesene,Akıllı TV gibi yerlerde izlediğiniz videolar) linki yapıştırdığınızda bilgisayarınıza .flv formatında indirebiliyor, Bittorrent ve dosya paylaşımı desteği var..

HTML Örümceği sayesinde web sayfalarınızı bilgisayarınıza kaydedip, internet olmadanda gezinebiliyorsunuz. Ayrıca programın Araçlar sekmesinde dosya indirmesi bittiğinde Bitince Bilgisayarı Kapat, Bitince Bağlantıyı Kes seçenekleri bulunuyor.

Bu Programın özelliklerini zaman içersinde bu başlık altına ekleyeceğim.

Programı İndirmek İçin Tıklayınız

Yukardaki link çalışmıyorsa burayı tıklayınız.

Programın Boyutu : 5,62 Mb

Programın Web Sitesi : www.freedownloadmanager.org

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir