Ahbikandan Tavsiyeler,  Bilgisayar

Klasöre Taşı ve Klasöre Kopyala Seçeneği Eklemek

Herhangi bir klasöre sağ tıkladığınızda açılan menüde “Klasöre Taşı” ve “Klasöre Kopyala” gibi iki yeni seçeneğin olmasını isterseniz yapmanız gereken şu : BaşlatÇalıştırregedit yazın.
HKEY_CLASSES_ROOTAllFilesystemObjectsshellexCon textMenuHandlers bölümüne gelin.

Klasöre Taşı için :

ContextMenuHandlers anahtarında sağ tıklayın ve açılan menüden Yeni/Anahtar komutuna tıklayın. Bu yeni anahtara “Move To” adını verin. Bu anahtarı bir kez tıklayın ve sağ taraftaki “Varsayılan” değerine çift tıklayarak şunları yazın.{C2FBB631-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

Klasöre Kopyala için :
Yine ContextMenuHandlers anahtarında sağ tıklayın ve açılan menüden tekrar Yeni/Anahtar komutuna tıklayın. Bu yeni anahtara da “Copy To” adını verin. Bu anahtarı bir kez tıklayın ve sağ taraftaki “Varsayılan” değerine çift tıklayarak şunları yazın.{C2FBB630-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

2 Yorum

  • Bluetail

    Herkese tavsiye ederim.Çok kolaylık sağlıyor.İstenilen dosyayı sadece sağ tıklayarak istediğiniz yere taşıyıp,kopyalayabiliyorsunuz..Teşekkürler Ahbikan.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir