Oyun

NFS Undercover

Bu yazımda severek hemen hemen tüm oyunlarını oynayıp bitirdiğim need for speed (nfs) serisinin son oyunundan bahsedeceğim. Makinamı yenilememin ardından son oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadan oynayabiliyorum.. UnderCover’ı merak edenler yazının devamına..

Oyunun yapımında NFS Most Wanted ve NFS ProStreet göz önünde bulundurulduğunu söyleyebilirim. Çünkü Underground serilerinde gece, Most Wanted’a gündüz, Carbon’da gece, ProStreet’e gündüz ve Undercover’ı da yine gündüz oynayacağız.

Gizli görevde olan bir polis’i canlandırıyoruz. Bana Fast and Furious serilerini anımsattı. 😀

İlk açılıştaki ekranda Main Menü | Options falan var ama ne hikmetse onlara hiç ulaşamadan kayboluyorlar ve direk Press Enter diyerek oyuna başlıyoruz. Oyun ilk açıldığında grafikler vasat. Hemen oyun ayarlarına girip çözünürlüğü düzenlemelisiniz.

Oyunun grafik motorunun most wanted ve prostreet’e göre iyi olduğunu malesef söyleyemiyorum. Çünkü çok rahat oynanırken saçmalayabiliyor ve yavaşladığını görebiliyoruz. Efektler ve ara videoların gerçek videolarla bütünleşik olması güzel olmuş. Oyun da yönlendirildiğimiz görevler yer alıyor.

Oyunun kullanılabilir haritasının büyüklüğü yeterli ve parçalara bölünmüş durumda. Sırayla yarışları bitirdikçe bu parçalarda açılıyor. Şöyle bir şeyde gördüm ben hiç yol yapmadan G tuşuna basarak istediğimiz yarışa yada parça satan dükkanlara(parts shop) tek tıkla ulaşabiliyoruz. Bence Underground’daki gibi biz bulmalıydık. Bu oyunu biraz basitleştirmiş.

Oyunun artıları; Yapay zeka daha güçlü, Hasar Sistemi(Pro Street), Müzikler ve Araçların sesleri başarılı. En ufak bir hareketten aracın etkilenmesi gerçekçi olmuş.

Oyunun eksileri; Yine araç içi kamera yok.(NFS 5 Porsche’de vardı.) Araçların içinde adamlar var ama sabit duruyorlar. Drift yapabileceğiniz herhangi bir seçenek yok. Araçların modifiye etme seçeneği fazla geliştirilmemiş, neredeyse aynı. Şehir çok soğuk, insanları yine göremiyoruz. GPS’i etkin kullanamıyoruz.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP (32bit)/Windows Vista (32/64bit)
İşlemci: Intel Pentium 4 2.8GHz veya daha yüksek ( 3.0GHz Vista için önerilir) veya daha iyi bir işlemci
Ram: 1 GB RAM (Windows Vista 1.5 GB RAM)
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6500, ATI Radeon 9500 veya daha iyi bir ekran kartı
Boş Alan: 6GB disk alanı

Oyun Videosu

Oyunun Resmi Web Sitesi :  Need for Speed Undercover : EA Games

Oyunda Kullanabileceğiniz Hileler

Hile Kodları

Kodları, oyundayken ” Esc ” tuşuna basıp, Options ‘a ardından options menüsünün en altındaki Secret Codes dizininden gireceksiniz.

$EDSOC yada %%$3/” : $10,000 verir
-KJ3=E yada .+)3>$ : Lotus Elise Bonus car açar
0;5M2; yada 0;6,2; : Lexus IS F Bonus Car açar
?P:COL yada @/;#/+ : Nissan 240SX (S13) Bonus Car açar
!2ODBJ: yada >!3/$”): : Volkwagen R32 Bonus Car açar
)B7@B= yada *!7A!= : BMW M3 E92 Bonus Car açar

Trainer isteyenler buraya tıklasın

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir