Ahbikandan Tavsiyeler,  Internet

Siteler Ansiklopedisi

Başlık biraz ilginç gelebilir ama Siteler Hakkında‘ya benim taktığım isim bu. İnternet üzerindeki web siteleri hakkında bilgiler veren yararlı bir site. Web’de Ahbikan.com menüsüne de eklediğim Siteler hakkında her site için bir wiki makalesi oluşturuyor..

Siteler Ansiklopedisi

Sitenizin kaydını yaptığınız anda size bilgilerinizi dolduracağınız kısım açılıyor.. Bilgileri doldurduktan sonra spam mesajlardan kurtulmak için size sorulan esprili ve basit soruyu cevaplayıp gönderiyorsunuz. Hepsi bu kadar ! 🙂

Siteler ansiklopedisinin en beğendiğim bölümü ise kütük kısmı. Kütük’te Alexa sıranızdan tutunda sayfa yükleme hızınıza kadar istatistik değerler yer alıyor. Ve eğer bu bilgiler güncel bilgilerden eskiyse size bir bilgi halinde kütüğü güncellemeniz öneriliyor. Siteler hakkında yorum yazılabilmesi de güzel olmuş..

Değinmem gereken bir nokta daha var ansiklopedideki bilgiler kullanıcılar tarafından değiştirilebiliyor. Güvenlik amacıyla her değişikliğin kaydı tutuluyor ve istendiği taktirde eski kayıtlara geri dönülebiliyor.

Örnek sayfa :

Siteler Hakkında > Ahbikan.com

Siteler Hakkında herkese tavsiye edebileceğim siteler hakkında özgürce bilgiler içeren bir ansiklopedi..

Kendilerine başarılarla dolu uzun soluklu bir yayın dönemi diliyorum..

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir