Yazılarım

Susuz Günler..

Evet Ankaralı olan arkadaşlarım beni anladılar şimdiden.. Ankarada sular 5 ay boyunca 2 gün bir bölgeye 2 gün bir bölgeye verilecekti.Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.. Gelişmeler Yazının Devamında..
Ankara’yı su bastı (!)

Açıklamaya göre, ikiye ayrılan Ankara’nın iki gün boyunca su verilmeyen birinci bölgesine suyun ulaşması üç günü bulabilecek. Demetevler, Batıkent, Eryaman, Etimsgut, Sincan büyük yerleşimleri barındıran ve iki gündür planlı kesinti nedeniyle su alamayan birinci bölge 5 gün susuz kalmış olacak. Suların dün gece kesildiği ikinci bölgede ise üç günlük susuzluk yaşanacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Demetevler’de, kente su aktaran borunun patladığı hatırlatılarak, tamirata başlandığını belirtildi.

Açıklamada, ”patlayan borunun tamirinin 24-36 saat arasında tamirinin
mümkün olduğu, tamiratın ardından barajdan kesilen suyun İvedik Arıtma
Tesislerine verilmeye başlanacağı” bildirildi.

Suyun tesislere ulaşmasının da 24-36 saat arasında süre alacağı belirtilerek, ”Bu sürelerin sonunda Ankara doyana kadar kesintisiz su verilecek.

Daha sonra da kesinti programına devam edilip edilmeyeceğine karar verilecek. Bu süreç içerisinde kamuoyuna sürekli bilgiler aktarılacak” denildi.

Benim söyleyecek bir kaç şeyim var.. 2gündür zaten su yoktu gelecek diye beklerken bu haberi aldık. 3 gün daha gelmeyecekmiş 🙂 olan bana oldu evde Bulaşık vs vs bi ton iş vardı.. Neyse artık 3 gün sonraya kaldı.Zaten pazar günü kaçıyorum Ankaradan 🙂

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir