Bilgisayar

Acer Windows 7 Yükseltmesi

Acer yeni bilgisayar alan kullanıcılarına (Windows Vista tabanlı olması gerekiyor.) ücretsiz Windows 7 sahibi yapıyor. Geçen aylarda kendi dizüstü bilgisayarım için yaptığım bu işlemi sizlerle paylaşacağım. Detaylar konunun devamında..

Acer 26 Haziran 2009- 31 Ocak 2010 arasında Windows Vista® tabanlı PC yada Laptop alan kullanıcıları için ücretsiz Windows 7 yükseltmesi sağlıyor.

Öncelikle Acer Windows 7 Yükseltme sayfasını açıyoruz..
Sayfaya ulaşmak için tıklayın.

Windows 7 yükseltmesi için uyumlu ürün listesini görmek için tıklayın.

Açılan sayfada “Order Now” butonunu tıkladığınızda size ufak bir pencere açılarak Mentor Media web sitesine yönlendirileceksiniz. Bu sayfada Türkçe desteği yok, size yardımcı olmaya çalışacağım. Select Language kısmından “English” seçin ve “Order Upgrade Kit” butonuna basın.

Açılan sayfanın en altındaki kutucuğu işaretleyerek sözleşmeyi kabul edin ve ilerleyin. Sonraki sayfada Select Country yazan bölüme “TURKEY” yada bulunduğunuz ülke hangisiyse onu seçin. Şimdi işin püf noktasına geldik.

Windows 7’ye ücretsiz sahip olabilmek yurtdışından evinize kadar zarfın gelmesi için bir kargo ücretini karşılamanız gerekiyor.

Ülke seçiminin yanında Türkiye seçildiğinde; “Estimated handling and shipping fee per piece:USD 20.56” ibaresini görürsünüz. Bu 20$’lık bir kargo masrafı olduğunu gösteriyor.

Ücreti onaylıyorsanız ilerliyorsunuz ve Açılan sayfa Bilgisayarınızın alt kısmındaki seri numarasını, satın aldığınız fatura tarihini, üzerindeki orjinal işletim sistemini seçiyorsunuz. Delivery Information bölümündede size ait adres, telefon, e-posta, posta kodu gibi bilgileri giriyorsunuz. En alt kısımda Billing Information kısmında ödeme yapacağınız şekli seçiyorsunuz. Ben kredi kartı kullandım. Bilgilerimi girdim ve işlemi onayladım. Continue butonuna bastım ve son aşamaya geldim.

Bu aşamada size bir sipariş numarası verecek ve bu numarayla siparişinizin ne durumda olduğunu takip edebileceksiniz. Yaklaşık 8-10 gün içerisinde elinize ulaşır.

Bana kargoyla gönderilen Upgrade Kit resimlerini inceleyebilirsiniz..

Yeni bir makalede görüşmek üzere..

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir