Bilgisayar,  Egitim

M.E.B. BOST Sertifikası

İşim gereği Milli eğitim bakanlığı onayıyla eğitimi verilen BOST(Bakım Onarım Servis Teknisyenliği) sertifika eğitimine katıldım. Bu iş için Meridyen eğitim merkezini seçtim.

Donanım Sertifikası Kursu A+ adı verilen kursta detaylı olarak donanım bileşenlerini sunum ortamında öğrenirken herkese donanım birimleri dağıtıldı. Ve herkes hem sunumda özellikleri öğrendi hemde parçaları inceleme imkanı buldu.

Meridyen Eğitim merkezinin donanım birimindeki parça havuzu baya geniş, en eski işlemciler ve anakartlardan en yeni anakartlara kadar hemen hemen bütün parçalar bulunuyor. Bütün sınıf sanal makina programını öğrenerek Windows yüklemesi yaptı. NTFS izinleri, Ağ izinlerini, IP Sınıflarını detaylı olarak öğrendik.

Sertika için son adım sınav olmaktı. Yazılı Sınav ve Sözlü Mülakat olarak iki aşamaydı. Eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği yazılı sınava girdik. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar, mülakat sınavına girdi.

Yüksek puanlarla sertifika almaya hak kazandım. Bu sertifika programını donanımı öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Meridyen Eğitim Merkezinde bizlere bu eğitimi veren İbrahim Ethem ALBAYRAK hocamıza teşekkürü borç bilirim.

Meridyen Eğitim Merkezi

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir