Güncel,  Internet

Facebook Whatsapp’ı Satın Aldı

Facebook, mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı 16 milyar dolara satın aldı. İlk kez Facebook’un SEC’e bildirdiği raporda yer alan belgelerde resmi olarak doğrulanmış olan habere göre Facebook, WhatsApp’e ödemeyi 4 milyar dolar nakit paranın yanı sıra, 12 milyar dolarlık Facebook hissesi vererek yapacak.

Facebook’un  nakit ve hisse senedi olarak 16 Milyar dolara Whatsapp firmasını satın alıyor. WhatsApp eş-kurucusu ve CEO’su Jan Koum Facebook’un yönetim kuruluna katılacak. Facebook her gün aktif kişilerin %70 ile, WhatsApp kullanıcılarının 450M üzerinde olduğunu belirtiyor. Ve bu iki uygulama birleştirildiğinde Facebook ve WhatsApp mesajlaşma hacminin, SMS ve tüm küresel telekom sektörünün hacmine yaklaştığı belirtiyor.

Facebook Whatspp

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp uygulamasının 1 milyar insanı birbirine bağladığını belirterek; “Bu kilometre taşına ulaşmak bizim için inanılmaz değerli, Jan Koum’u uzun zamandır tanıyorum ve dünyayı daha açık ve bağlantılı hale getirmek için ekibi ile aynı heyecanı paylaşıyorum.” açıklamasını yaptı.

Şimdi Whatsapp ve Facebook ortak uygulamalarının nasıl olacağı merakla bekleniyor..

Kaynak : Tech Crunch

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir