Güncel,  Teknoloji

Galaxy Note 4’e Android Lolipop Güncellemesi Yayınlandı

Samsung Galaxy Note serisinin en son ve güçlü üyesi Galaxy Note 4 için Android 5 Lolipop sürüm güncellemesi bir kaç ay öncesinde gelmiş fakat Türkiye’den alınan 910CQ model için resmi güncelleme yayınlanmamıştı.

İlk olarak 2011 yılında ilk Galaxy Note sürümü tanıtılmış ve bir çok kesim tarafından çok başarılı bulunup ciddi satış rakamları elde etmişti. Serinin son üyesi Galaxy Note 4 ise 5.7 inç büyüklüğünde ve Quad HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran, 1.9GHz sekiz çekirdek Exynos 5433 sistem çipi (bazı marketlerde dört çekirdek 2.7GHz Snapdragon 805 sistem çipli modeli satışa çıktı), 3GB RAM, 4K video kaydedebilen 16 MP kamera ve 3,220mAh batarya gibi özelliklere sahip.

Samsung-Galaxy-Note-4-Lolipop

Ancak Google’ın Android için sunduğu en güncel yazılım Android 5.0 Lolipop sürümü Türkiye kullanıcıları için sunulmamıştı ve kullanıcılar eski sürüm olan Android KitKat 4.4.4 kullanıyorlardı. Telefonuna yeni sürümü kurmak isteyen kişiler diğer ülkeler için yayınlanan ROM’ları (Polonya, Özbekistan) indirip Odin yazılımı aracılığıyla kurarak bu sürümü kullanabiliyorlardı.

10.04.2015 itibariyle yeni sürüm Türkiye’ye de dağıtılmaya başlandı ve ister cihaz üzerinden;

Ayarlar > Sistem > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemeleri > Şimdi Güncelle menüsü üzerinden ya da

Samsung KIES yazılımı aracılığıyla da ilgili yazılımı yükleyebilirsiniz. KIES ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Galaxy Note 4 için Android 5 Lolipop kullanım kılavuzuna buradan erişebilirsiniz

note4lolipop

Başka bir yazıda görüşmek üzere..

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir