Kitap & E-Kitap

Sabah Uykum ve Soğuk Kahve

Beni Ahmet Batman gibi kıymetli bir yazarla ile tanıştıran bu iki kitap gerçekten çok hoştu. Sıralaması önemli değil ikisini de okuyun derim, ancak tavsiye et derseniz Soğuk Kahve’den başlamalısınız. İkisinden de çok şey aldığım kitaplardan altını çizdiklerim yazımın devamında..

Kitaplar

Belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. İşte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir.

Bu kitapların içinde altını çizdiğim çok şey var, iki kitaptanda birer kısım paylaşayım istedim. Okurken de Tracy Chapman – Love’s Proof dinlenir yani..

Soğuk Kahve

Ve insan hala kötüdür. İstemese de kötüdür çünkü içinde kötülük hep halihazırda bekler. İnsan hep içinden beslenir ve insanın gibisi olmaz. İnsan insandır. İnsandan herşey beklenir.

Sabah Uykum

Çünkü bir insan herşeyi yapabilirdi ve çoğu zaman kuralları hiçe sayardı düşünebilmesine rağmen. İnsan, insan gibi yaşamayı sevmezdi, insanın çok daha başka hayvanlıkları vardı. Kendini kirletmeyi severdi insan. Kirletmek nedir bilmezken, tepeden tırnağa kirlenirdi. Hiçbir yağmur arındırmaz bedeni ve hiçbir ruha iyi gelmez “Sen çok iyisin” lafı.

Çünkü insan iyi olmaya gelmedi bu dünyaya. İnsan içinde kötülüklerle büyüdü. Çocukken başladı kim tutmaya, nefret etmeye, kendini sevmeyenlere cephe almaya.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.. Sizinde bu kitaplarla ilgili yorumlarınız varsa paylaşabilirsiniz..

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir