Yazılarım

Sürücü Belgesi :)

Gece yatma alışkanlığım olmadığı için doğal olarak öğlen kalktım.. İşlemlerin yetişmeme korkusu sardı tabi 🙂 Oraya git şu dosyayı al.. Buradan şu makbuzu getir.. Sıra al bekle.. Fotokopisi , fotoğrafı derken uzun bir koşuşturmanın sonunda ehliyetimi aldım.

Gün geçmiyorki bir toplu taşıma aracına bineyim ve bir vukuat yaşanmasın 😀 Evet şimdi anlayamamış olabilirsiniz ama ben ne zaman bi Dolmuş, otobüs vs binsem kesin bi olay yaşıyorum yada görüyorum.. Bugünde emniyet’e giderken dolmuşa bindim neyse dedimki : “Vay be vukuat yok !” tam bunu dedim dolmuşa telaşlı bir adam bindi 😀 Gidiyorduk arkadan polis bağırdı “dur !” diye. Dolmuş durdu. Adamı alıp götürdüler..  Emniyet’e gittim bir telaşla .. Danışmaya danıştım ne yapıcam diye hiç konuşmadı eliyle işaret etti dosya aldım.. Sonra sıra numarası aldım, meğersem önce para yatırılıyormuş. Neyse parayı yatırdım geldim sıra numarası yok 😀 işte sorumsuz insanın hali başka bi tane daha aldım. Baktım nüfus cüzdanı fotokopisi de istiyorlarmış 15 dakikada fotokopi sırası bekledim.

Nihayet 40 kişiden sonra sıram geldi gittim belge eksik 😀 Hemen doldur sıra numarası almadan yanıma gel dedi polis ablamız sağolsun.. Zaten koca emniyette yüzü gülen bir tek o vardı. 210 YTL bayıldık ehliyetimizi aldık 🙂

Zaten bizim canavar’ı ehliyetsiz sürmüyordum.. Bundan sonra Ahbikan Yollarda diyeyim yani 🙂

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 15 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

12 Yorum

 • stickman

  hayırlı olsun ehliyetin, dikkatli sür.
  zormuş bu ehliyet alma işi, daha bunun kursu filanda vardır tabi öncesinde, bi de o kadar para, ben hiç uğraşmam valla (:

 • Ahbikan

  @zerbek : Sağol kardeş senin kadar profesyonel olamayız şimdi 🙂

  @stickman : Valla biraz heyecanlı,biraz zevkli,birazda tuzlu 600YTL kadar tüm masraflar dahil ehliyeti 600YTL’ye aldım elime.

  @TaTLI Cadı : Saol cadicik (: Ama ben bu kuyruğunu düzeltme esprisini serdarda yaptı anlamadım açıklayın bana yaw 😀

  @Hande : Sağol hande. Ehliyet alacak bir sürü arkadaşım var darısı onların başına 🙂

  @basakolmez : Ablam tamam 🙂 Zaten bana izmir bileti çıktığında babam altıma arabayı çeker.

  @yagmur : Teşekkür ederim yağmur inşallah kazasız belasız hepimiz trafikte oluruz (: Canavar olmayız biz

 • nemo

  Hayırlı olsun ahmet allah kazadan korusun inşallah.
  darısı benim başıma en kısa zamanda alıcam inş.

 • Ahbikan

  Saol nezih 🙂 Sen profesyonelsin inşallah senin gibi araba sürerim bende 🙂 Arkadaşlar nezihin arabasına ilk binişimde bile öne oturmuştum güvenirim direksiyonuna 🙂

  Ya bu kuyruğu düzeltmek arkadaşlarına birşeyler ısmarlamak kutlama yapmak anlamına mı geliyor? Nezih öyle diyorda 🙂

 • Sedat(onlyforhope)

  Kardeşim hayırlı uğurlu olsun inşallah.
  Allah hertürlü kazadan ve beladan daiam uzak tutsun. Bu güne kadar bir çılgınlık yaptığını hiç görmedim. Araba hastası olduğunu iyi biliyorum. Bilgisayarında öyle çok resim vardı ki: Arabalara aşık gibiydin.
  Ama bu ehliyetin hakkını vereceğine tüm kalbimden inanıyorum. Ne kendine ne de başkasına zarar vermeyeceğini biliyorum.
  Allah yolların hep açık etsin.
  Her zaman Seni korusun.

  Kardeşin SEDAT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.