Internet

WordPress Sürüm Güncelleme Kabusu

WordPress’in 2.3 sürümü yaklaşık 15 gün önce türkçe olarak bizlere sunuldu.Ben hep kendimi tuttum tam otursun şu versiyon öyle güncelleyeceğim diye. Ama dayanamayıp kurdum. Ve Kabus başladı.

İlk hatalar eklentilerden gelmeye başladı, Sayaç eklentisi, Simple tagging eklentis, Sitemap eklentisi (ve göremediklerim olabilir) sorun çıkarmaya başladı. Yazı yazma denememden sonra başımdan kaynar sular döküldü, çünkü WordPress sürüm güncellemesi yaparken veritabanımdaki bazı dosyaları silmişti.

Sürüm güncellemesi yapmadan veritabanının yedeğini almıştım. Veritabanını tekrar yüklemeye çalıştım Kabul etmedi hata verdi. Son çare olarak Tüm site datalarının ve veritabanının yedeğini 14 Ekim’de almıştım. Siteyi 14 Ekime geri yükledim. Yeni yazıları tekrar koyabilirmiyim bilmiyorum ama kusura bakmayın aksaklık için.

Saygılar

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir