Film & Muzik,  Teknoloji

Creative Zen Stone

Yeni mp3 player’im Creative Zen Stone ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istedim. Öncelikle bu mini mini aleti tanıyalım..

Zen serisinin ürünleri Creative’in Muvo’ya alternatif olarak ürettiği Mp3 Çalar seçenekleri arasında yer alıyor.

Özellikler

Yeni mp3 playerim model olarak “Zen Stone with speaker” diye geçiyor. İsimdende anlaşılacağı üzere Mp3 player özelliğinin yanında bu minicik alete birde hoparlör yerleştirmişler ve çok güzel ses veriyor.

USB ile bilgisayara bağlanan ve şarj edilebilen bu minik müzik çaların şarj durumunu ve müzik çalma durumunu renkli ledlerden gözlemleyebiliyoruz. 2GB hafızası bulunan(bendeki versiyon böyle 1GB’Lık modeli de var) ve taşınabilir bellek olarakda kullanılabilen Zen Stone sadece 24 gram.

MP3, WMA, Audible 2 ve 3 türlerini çalabiliyor. Henüz tam denemedim ama şarjedilebilir li-on bataryası sayesinde web sitesinde 20 saate kadar kesintisiz müzik dinlenebileceği yazıyor.

Siyah, pembe, mavi ve bej rengi seçenekleri bulunuyor. Ürün bana hediye geldi ama sizleri bilgilendirmek için fiyat araştırması yaptım 45-50 Lira aralığında değişiyor.

Ufak tasarımı, kolay kullanımı, ses kalitesi ve bellek olarak kullanılabilmesi nedeniyle herkese tavsiye edebileceğim bir ürün.

Paket İçeriği

 • Zen Stone
 • USB Bağlantı kablosu
 • Kullanım Kılavuzu
 • Creative Kulaklık
 • Koruma kabı ve kılıf

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

4 Yorum

 • Can

  Merhaba, hala elinizde mi cihaz? Sağlamsa satmayı düşünür müsünüz? En son ihtimal ile cihazı değil de koruma kabını ve kılıfını da alabilirim. Elimde 2 tane var ama çalışmıyorlar, onun peşine düştüm. Kolay gelsin 🙂

  • Ahmet K

   Merhabalar, harika bir küçüklük ve gizlenme kabiliyetiyle yüksek ses performansı birlikte olduğundan askerlik görevimi yaptığım sırada çok isteyen ve kıramayacağım bir devreme hediye etmiştim.

   Tekrar sahip olmayı bende çok isterim, şahane cihazdı gerçekten 🙂

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir