Yeni Volkswagen Polo | Ahbikan.com Teknoloji & İnternet Günlüğü
Nis
6
2009

Yeni Volkswagen Polo

Volkswagen’in 1975 yılından bu yana ürettiği trafikte de sık sık rastladığımız küçük sınıf otomobili Polo yeni yüzüyle karşımızda. Açıkcası ben gerçekten beğendim. Yeni Polo’nun eski nesillerine oranla çok daha lüks bir havası var.

Küçük otomobil sınıfında rakiplerinden az da olsa sıyrılarak ön plana çıkmayı başaran Polo artık daha Konforlu, daha Güvenli ve daha Kaliteli bir araç olacağa benziyor. Teknoloji ilerledikçe puan almayı zorlaştıran EuroNCAP testlerinden 5 yıldız almayı başaran polo’nun eskisine oranla kaportası dahada sağlamlaştırılmış.

Benzinli Motor Seçenekleri

1.2-litre 60hp (5-vites manuel)
1.2-litre 70hp (5-vites manuel)
1.4-litre 85hp (5-vites manuel veya 7 vites DSG)
1.2-litre TSI 105hp (6-vites manuel)

Dizel Motor Seçenekleri

1.6-litre TDI 75hp (5-vites manuel)
1.6-litre TDI 90hp (5-vites manuel)

Yeni Volkswagen polo aldığım kaynaktan okuduğum kadarıyla standart olarak ESP (elektronik stabilite programı) ve geliştirilmiş bir hava yastığı paketi ile otomobil dünyasında yerini alacak. Özellikle ESP donanımı gerçekten büyük bir adım.

Yakıt tüketiminde de TDI ve TSI motorlar ve araç ağırlığının azaltılmasıyla çok iyi rakamlara ulaşılmış.Ayrıca 7 vitesli ve çift debriyajlı DSG şanzıman seçeneği de araçtaki göze çarpacak ilerlemeler arasında yer alıyor.

Turbo beslemeli, 4 silindirli ve 105 bg üreten 1.2 TSI sürmek isterdim doğrusu. (:


Araçta Volkswagenlerde alıştığımız donanım seçenekleri ile karşılaşıyoruz. Standart donanım Trendline, orta halli Comfortline ve en üst donanım seçeneği olan Highline..

5 kapılı Yeni polonun satışı Mart 2009 sonu olarak açıklanmıştı. Önümüzdeki haftalarda Avrupada satışa çıkarılması bekleniyor..

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında:

14 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 6 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden kişi..Fikrini söyle