Internet

WordPress Yorum Formu Editörü

WordPress kullananlar için faydalı olabilecek bir eklentiyi paylaşmak istedim. Bu eklenti sayesinde sitenize yorum yapan insanlar için kullanışlı bir editör sunuluyor. Eklentiyi türkçeleştirdim ve konunun devamında resimlerle anlatımını yaptım.

Önce eklentiden biraz bahsedelim. Bu eklenti sayesinde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yorum yazılan bölüme kullanıcıların kalın,italik gibi biçimlendirmeleri yapmasının yanında bağlantı ekleme ve alıntı yapma seçeneklerinide ekleyebiliyorsunuz.

Eklentiyi Buraya Tıklayarak İndirin.

WordPress eklentisini kurmak için indirdiğiniz dosyayı açın ve içindeki klasörü kendi alanınızdaki wp-content/plugins dizininin içine gönderin. Eklentiler sekmesinden eklentiyi etkinleştirin.

Aşağıdada yönetim panelindeki eklenti ayarlarını görüyorsunuz.

Örneğin yazımızı kalın yapacağımız zaman seçili hale getirip kalın butonuna basmamız yeterli.Resimde Görüyorsunuz.

Yada yorumumuza bağlantı ekleyeceğimiz zaman “Bağlantı” butonuna basarak açılan küçük giriş kutusuna adresimizi yazıp “/Bağlantı” haline gelen butona tekrar basmamız yeterli olacak.Aşağıdaki resimde de adım adım açıkladım.

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 15 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.