Bilgisayar,  Internet

Facebook Nedir?

Facebook NetworkFacebook son günlerde ülkemizdede kullanımı patlama yapan sitelerden bir tanesi.Bizim tayfanın feysbuk diye adlandırdığı sitede yapabileceğiniz şeyler çok fazla, normal sosyal networklerden farklı olarak arkadaşlarınızla çeşitli uygulamaları paylaşabiliyorsunuz. Resimlerinizi aktarabiliyor diğer insanların kurduğu gruplara üye olabiliyorsunuz ve dahası var bu feysbuk’da 🙂

Facebook aslında yıllardır varolan bir site ancak, son günlerde çevremdekilerin bu siteye akın etmesiyle böyle bir yazı yazayım dedim 🙂 Facebook kısaca bahsedecek olursak bir sosyal ağ.

Zamanında Yahoo‘nun bu siteye bir milyar dolar teklif ettiği ve alamadığı haberi ortalıkta dolaşıyordu.Önceleri site davetiye sistemiyle üye alıyordu. Fakat günümüzde bir kaç bilgi vererek siteye kolayca üye olabiliyoruz.

Facebook'unuz Varmı?

Sitede katılım oldukça fazla olduğundan eski lise arkadaşınıza rastlamanız mümkün 🙂

Ayrıca sitede ilginç guruplar bulunuyor. Bizim insanımızın yaratıcı fikirleri facebook’tada ortaya çıkmış “Çay İçmeden Duramayanlar”, “Türkçe konuşurken İngilizce sözcük kullananlara uyuz olanlar topluluğu”, “çiğköfte sevenler” gibi değişik gruplar bulunuyor.

Bende “Jelibonsuz Yapamayanlar Grubu“‘nu kurdum 😀

Sitedeki uygulamaların haddi hesabı yok, örneğin bir arkadaşınızı Top Friend seçiyorsunuz veya birileri sizi TopFriend seçiyor. Sizi TopFriend seçen kişi sayısı arttıkça popülariteniz artıyor.

Yada kendi hayvanat bahçenizi kurabiliyorsunuz (ne alakaysa), kiss me eklentisiyle insanlara öpücükler saçabiliyorsunuz ve dahası yani 😀 Girin Görün..

Unutmadan şu haberide vereyim Microsoft amcamız bu sitenin %1,6’sına 240 milyon dolar ödeyip ortak olmuş 🙂

Bu çılgınlığın sonu nereye varır kimse bilmiyor 😀

Facebook Profilim

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

6 Yorum

 • aras

  windows vistanın yeni serisi çıkmışrıe haberiniz olsun süper bişi ya
  pascal programlama dili olan hemen siteye linkini koysun kanka lar olur mu????????

 • babyish

  ilk başlarda arkadaşlarım facebook dan bahsettiğinde üye olmam ben dıyordum 🙂 ama sonra nasıl olduysa uye oldum yanı benı rahatsız eden şeylerde var ama ii tarafından bakmak gerekırse ortaokul arkadaslarımın hepsını buldum bu süper bişi oldu sankı hepimiz facebook beklıyor gıbıymısız dusunun 13 kişi tekrar görustuk bu çok güzel…

  yanı ıı amaçla kullanılırsa (herseyde oldugu gibi)
  güzel bir ortam
  ama en cok karşılastıgım bir kaç şeyden bahsedeyım

  gelen msjlar 🙂

  – ya ben senı bır yerden tanıyorum ama nerden çıkaramadım? 🙂
  – sen hacı abının kızı degıl mısın? 🙂
  – nbr benı tanıdın mı ? (tanımadım yazıyorum mesela) ii ozaman kendımı tanıtmama gerek yok
  gibi saçma sapan muhabbetler daha neler neler
  konuşma cabası :)hepsi 🙂
  böyle işte….

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir