Internet,  Teknoloji

İnternet Neden Tehlikelidir?

Uzun zamandır böyle bir yazı yazmayı düşünüyordum baktım CHIP Online web sayfasında yazmış, bende bu yazı dizisini baştan sona kadar okudum. Gerçektende çok önemli noktalara değiniyorlar. Lütfen bu yazıyı esgeçmeyin ve eğer internette biraz vakit geçiriyorsanız okuyun..

Evet hepimiz internette sitelere üye oluyoruz, forumlara yorum yazıyoruz, blog açıyoruz hatta o bloglara her halimizi çekip koyuyoruz. Ama bu ne kadar güvenli? Örnek veriyorum bir bayan arkadaş blog kursun ve oraya kendi ile ilgili herşeyi yazsın, kendi resimlerini yüklesin, ruh halini yansıtsın.. Ben uyarayım bazı arkadaşlarımızın başına geldi resimlerinizi alıp kötü içerikli sitelere koyarlarsa hiç şaşırmayın. Çünkü internette herkes birbirinden çalıyor biliyorsunuz..

CHIP Online’ın yazısında çok güzel örneklerle internette nasıl davranmanız gerektiği, insanlarla neyi paylaşıp, neyi paylaşmamanız gerektiğini anlatmışlar. Chip Online diyorki ;

Internet bir gün hiç de istemediğiniz bir şekilde tüm gizli çamaşırlarınızı ortaya çıkarabilir…
Seneler önce yazdığınız bir blog ya da forum mesajı bile kariyer düşüşüne sebep olabilir.

Buyrun CHIP Online’ın yazısı..

Teşekkürler CHIP

O yüzden buradan benzeri uygulamalarda bulunan arkadaşlarımıda uyarmış olayım.

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

3 Yorum

  • babyish

    çok güzel bir konuya deyinmişsin ahmet
    çoook insan var ki boş işlerle uğraşıyor onlara yem vermemek lazım…
    dikkat etmek de fayda var…

  • nell'yy_06

    kesinlikle katılıyorum walla birasda korktum hergün netteyim çünkü bi sürü insan tanışmak için konuşuyor bilemeyiiz kimin nesin neyin fesi walla dikkat kızlar …!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir