Güncel,  Internet,  Teknoloji

Apple TV Resmen Türkiye’de !

Aralık 2012’de iTunes’in Türkiye’ye açılmasından sonra, müzik albümlerini dizileri ve filmleri satın alma/kiralama ve izleme imkanı bulmuştuk. Ancak Apple TV ülkemizde satışı yapılmadığından az önce belirttiğim imkanlardan sadece yurtdışından Apple TV getiren şanslı kişiler faydalanabiliyordu. Sonunda beklenen haber geldi ve Apple TV Bilkom güvencesiyle ülkemizde satışa sunulacağı duyuruldu. Detaylar yazının devamında..


Apple TV’den kısaca bahsedeyim, Apple firmasının ev eğlence sektörüne giriş yapmak için kullanmış olduğu bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Apple TV dediğimizi sakın kocaman bir TV olarak algılamayın 🙂 Avuç içinize sığan bu minik cihaz Full HD 1080p görüntü desteği veriyor ve AirPlay sayesinde iPhone, iPad, Mac, iPod Touch gibi uyumlu Apple cihazlarından ekranınıza fotoğraf ve videoları aktarabilir ve destekleyen oyunlarla TV’nizin karşısında kablosuz oyun keyfi yaşayabilirsiniz.

Apple TV’nin de profesyonel meraklılar için diğer Apple ürünleri gibi jailbreak seçenekleri mevcut. İnternette ufak bir araştırmayla jailbreak ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Eskiden Apple TV’nin güzelliklerinden 99$ karşılığında yurtdışından alan ya da Türkiye de bu kişilerden temin edenler yararlanabiliyordu. Ama artık Apple TV ülkemizde satışa başlıyor.

Bilkom’un fiyatı netleşmiş Apple TV 12 ay taksitli KDV Dahil 313 TL ile satılacak.  Yakında teknoloji marketlerinin raflarında görmeye başlayacağız..

Cihazın KDV Dahil peşin fiyatı 294 TL.

Apple TV – Apple.com

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir