Javascript Compilation “Syntax Error” Hatasının Çözümü | Ahbikan.com Teknoloji & İnternet Günlüğü
Eyl
28
2012

Javascript Compilation “Syntax Error” Hatasının Çözümü

Merhabalar, daha önce karşılaştığım ve uzun araştırmalarım sonucu çözüme ulaştığım bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Yeni yüklenmiş bir bilgisayarda bile karşınıza çıkabilecek “Microsoft Jscript Compilation” hatasının çözümünü yazının devamında bulabilirsiniz.

Hepimiz web sayfaları üzerinde Java uygulamaları kullanıyoruz ve o minik dumanı üstünde kahve simgesinden başka çoğu zaman arka planda neler çalıştığıyla ilgilenmiyoruz bile. Javayı yeni bir sisteme kurup kurulumu tamamladığınızda böyle bir hatayla karşılaşmanız söz konusu olabilir. Bu hatanın bir kaç çözümü var, birincisi Başlat > Denetim Masası > Java (32 Bit) > Network Settings > “Use Direct Connection” seçeneğini işaretleyip kaydetmek. Aşağıda resimli olarak anlattım, yapamayanlara umarım yardımcı olur.

 

İkinci yöntem ise;

Internet Explorer Tarayıcı ayarlarınızı açıp, Connection sekmesinden LAN Settings tıklıyoruz. Automatically detect settings seçili hale getirmek.

Bu iki yöntemle hatayı atlatmış olmanız gerekiyor,

Bir başka yazıda görüşmek üzere..

Yazar Hakkında:

14 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 6 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden kişi..4 Yorum Yapılmış + Sende Yorum Yap

  • kardeş ALLAH razı olsun gunlerdır ugrasıyorum bu hataya bulamadım gıttı en son en kolay sen anlatmısın valla helal sana :))

    • Ne demek, sorununuz çözüldüyse ne mutlu bana..

  • Merhaba,2 gündür siteme Facebook,İnstagram,Linkedin,twitter beğeni butonu eklemeye çalışıyorum.Fakat az önce sitemde yüklü Akismet widget php eklentisinin sonuna facebook kodu yapıştırdım.Şimdi Syntax error veriyor.Nasıl düzeltebilirim?Ayrıca beğeni butonu ekleme konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Parse error: syntax error, unexpected ‘<' in /home/hawojzyt/public_html/wp-content/plugins/akismet/class.akismet-widget.php on line 111 şu hatayı veriyor yardım lütfen

Fikrini söyle