Kitap & E-Kitap

Martin Eden ve Beyaz Diş

Kitap okumak alışkanlığım değildi ama son zamanlarda elimde kitap olmayınca birşeyler eksik kalıyor 🙂 Jack London dershaneden bir arkadaşımın sayesinde tanıştığım bir yazar. Jack London’ın Martin Eden ile Beyaz Diş’ini yeni okuma fırsatı buldum ve bitirdim.

İkiside çok güzel kitaplardı. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Martin Eden’de hayatı küçük yaştan bu yana tek başına yaşayan zorlukların ve yaşam mücadelesinin içinden gelen bir adamın, bir kız sayesinde okumaya ve daha sonra yazmaya olan aşkı anlatılıyor.

Daha sonra Martin ilk denemelerini yazıyor ama maddi anlamda birşeyler kazanamıyor. Dolayısıyla sevdiği kız ondan ayrılıyor.. Sonra Martin büyük bir yazar,eleştirmen oluyor ve kız ona tekrar dönmek istiyor.. Ama o çoktan uzun bir yolculuğa çıkmış oluyor..

Beyaz Diş’i kısaca özetleyeyim.. İlkel bir dünyaya kavuşmak için uygarlıktan kaçacağı yerde, insanların arasına katılmak için ormanı terkeden vahşi bir köpeğin acı, buruk, şaşılası bir yaşama tutkusuyla dolu çarpıcı öyküsüdür. İnsanlar onu kullanır, dövüş hayvanı olarak bile kullanıyor.. O nefrete nefretle karşılık veriyor ve gün geliyor ona gerçekten değer veren birinin eline geçiyor ve sevgiyi öğrenmeye başlıyor..

Jack London’un tarzını sevdim birkaç kitabını daha okuyacağım 🙂 Görüşmek üzeree kendinize iyi bakın..

Martin Eden Wikipedia 

Beyaz Diş Arama Sonuçları 

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir