Güncel

Mavi Bilgisayar Çılgınlığı

Dün gece cep telefonuma gelen mesajla işe gelip giderken henüz açılmadığını görüp heyecanlandığım Mavi Bilgisayar’ın açılacağını haber vermişler. Mağazamız yarın 09:00’da açılıyor diye mesaj gelmişti. Bazılarınız bilir Mavi’nin fiyatları o kadar ucuz değildir yani orta hallidir. Benim niyetim açıldığı gün gidip incelemekti. Babamla karşılaştığımız manzaraya şok olduk diyebilirim.

Ulaştığımızda önce yüzlerce arabayı gördük, sonra yığılmış bir ton insanı, sonra gece gelip kapının önünde yatanların battaniyelerini 🙂 🙂 ve dahası vardı yani.

Neyse içeri girmek olanaksızdı.3 otobüs çevik kuvvet de yerini almıştı.Yani polisin orda ne işi olduğunu kimse bilmiyor. Mavinin kendi güvenliğini sağlaması gerekirdi. O kadar polisi orda soğukta beklettiler. Bu gereksizdi bana göre..

Baktık içeri birilerini alıyorlar.Ben hemen kalabalığa karıştım.Babam ben girmem dedi 🙂 Neyse yarım saatlik bir arbede itiş kakış ezilenler ayağı kırılanlar içinden kendimi içeri attım. Bu kadar ilginin sebebini görmeme az kalmıştı. Herkesin elinde birer laptop,dijital fotoğraf makinası,cep telefonları kaynıyordu.

4GB USB 2.0 Flash Bellek 29YTL, 8GB USB 2.0 Flash Bellek 58YTL , 7.2 Megapiksel Samsung Dijital Fot. Makinası 199YTL , DATRON Dizüstü Bilgisayar 800YTL, HP Dizüstü Bilgisayar 800YTL , LG DVD Player 78YTL olunca tabi millet sapıtmış.

Neyse heves ettim 8GB USB Belleği alayım diye, şimdi ne işin var o kadar büyük boyutlarla derseniz haberini çıtlatayım arabaya Sony CDX-GT616U yada CDX-GT414U serisi USB Bellek takılabilen bir teyp almayı düşünüyorum. Fiyat olarak da çok uygundu 8GB. Ama dershaneye yetişmem gerekiyordu ve malzemeleri orada bırakıp çıktık.

Sonra çok içime oturdu tabi. Sorduk Teknosa’da 8GB Bellek 120YTL, bazı yerlerde 95$+KDV falan. Eve dönerken arabayla mavinin önünde durdum. Dükkan kapanmıştı sordum flash disk kalmış galiba. İnşallah yarın babam alacak eğer kaldıysa. Çok niyet ettik bakalım..

Saygılar Sevgiler

Arkadaşlar PQI 8GB USB2.0 modelini 58YTL’ye almış bulunmaktayım. Saygılar sevgiler 🙂

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

5 Yorum

  • rıfat köse

    Oraya çevik kuvvetin gelmesinin sebebi kalabalık güruhun kapıları ve camları kırmaya teşebbüs etmesidir. Eğer çevik kuvvet oraya gelmeseydi, en az 20 yaralı olabilirdi. Olayın çıkma nedeni ise mağazanın sol tarafında sırada olmayan 30-40 kişilik (bence organize çete bunlar) grubun sıraya saldırması ve insanları provake etmesi idi.

  • erkan yayla

    ne yazık ki artık mavi bilgisayar yok. kriz bu şirketi batırdı. demek ki salam bir firma değilmiş. bu iş o kadar kolay değil. bir gold bilgisayar, teknosa vs. neden batmadı. çünkü ciddi firmalar ve işinibelenler. bu kadar hızlı büyürsen ve önlemlerini almassan çok kişiyi madur edersin.yazık

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir