Internet

Kullandığım 14 WordPress Eklentisi

Sizlere kullandığım 14 WordPress eklentisinden bahsedeceğim.. Eklentiler WordPress’i daha kullanışlı ve daha dinamik hale getiren, yeni özellikler kazandıran ve ihtiyacımızı gideren dosyalardır. Öncelikle benim kullandığım eklentilerin bir listesini görelim..


Şimdi sırayla eklentilerimizi inceleyelim..

Democracy : Bu eklenti sitede anket göstermemizi ve bu anketleri yönetmemizi sağlıyor. Şuradan indirebilirsiniz..

Downloads Manager : Bu eklentide sitemize eklediğimiz dosyaları yönetmemizi sağlıyor.. Dosya boyutu, kaç kere indirildiği gibi istatistikleri tutuyor.. Türkçe anlatım için buradan indirmek için şuraya tıklayınız..

Fotobook : Bu eklenti sitenizde buradaki Galeri’de olduğu gibi resim albümleri oluşturmanızı ve bunları sitenizde göstermenizi sağlıyor.. Eklentiyi şuradan indirebilirsiniz..

Mengtracker : bu eklenti ile son klickler, sitenizden gidilen siteler, en çok gidilen sayfalar gibi bir çok analizi size sunuyor. Filtreleme ile istatistiklerinizi kolayca inceleyebileceğiniz eklentiyi şuradan indirebilirsiniz.. Bu eklentiyi kullanıyorum ama bazı yerlerde hata veriyor fakat tıklamaları gösteriyor.. Benim sunucu problemimdende olabilir.

Post Rating : Bu eklenti benim yazılarımdada gördüğünüz yıldızları sitenize ekliyor.. Yani ziyaretçilerin oylamasına sunuluyor. Bu eklentiyi şuradan indirebilirsiniz.

Simple Tagging : Bu eklenti yazılarımıza etiket oluşturmamızı ve arama motorlarından ziyaretçilerin sitemize daha çabuk ulaşması için yapılmış bir eklenti.. Şuradan indirebilirsiniz..

Son Yorumlar : Sitenizde yapılan son yorumları göstermek için kullanılan eklenti. Şuradan indirebilirsiniz..

Subscribe to Comments : Ziyaretçilerin sitenzdeki yorumlara abone olmasını sağlayan eklentidir.. Şuradan türkçe sürümünü indirebilirsiniz.

WP-Ajax-Edit Comments : Bu eklenti sayesinde ziyaretçiler yazdıkları yorumu sizin belirlediğiniz bir zaman zarfı içerisinde değiştirebiliyorlar.. Türkçe sürümünü bu adreste bulabilirsiniz.. İndirmek için buraya tıklayın.

WP-Contact Form : Bu eklenti sitenize iletişim formu eklemenizi sağlar.. Şuradan indirebilirsiniz.

WP-Google-Sitemap : Bu eklenti sayesinde sitemizin sitemap’i oluşturuluyor aynı zamanda google’ı pingleyebiliyoruz .. Sitemizin haritasını oluşturmaya yarıyor. Eklentiyi şuradan indirebilirsiniz.

WP-OnlineCounter : Siteniz için toplam ziyaretçi,online sayısı ve aynı anda kaç kişinin sitede bulunduğunun istatistiklerini tutan sayaçtır.. Şuradan indirebilirsiniz..

LightBox : Bugün kurduğum bu eklentiyi çok beğendim.Bu eklenti sitenizdeki içeriğe koyduğunuz resimlerinizin efektle açılmasını sağlıyor. Ayrıca Galeri sayfasından nasıl birşey olduğuna bakabilirsiniz.Butonlarını türkçeleştirdim ve upload ettim buyrun buradan indirebilirsiniz.

Gravatar : Ziyaretçilerinize gravatar.com aracılığı ile resimlerini koymaya yarayan eklenti.. Yorumlarınızın yanında soru işareti çıkıyor o eklenti 🙂 Türkçe açıklama için tıklayın

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 15 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

10 Yorum

 • ejder

  Ya kardeşim birisi senin sitenden almış paylaşmışsa bunda nevan allah aşkına böyle ufak işlerlele uğraşıyorsunuz tutamadım kendimi yazdım yaaa ya sanki sen bu eklentileri kendinmi yaptın veya yaptıysan :)niye paylaşıyorsun paylaşıyorsan niye başka birisinin paylaşmasında gönlün olmuyo Yani Bu utanç duvarı değiniz şeyin kriteri ne ne garip işlerle uğraşıyorsunuz sanki patent yapmışsınız patentinizi çalmışlar ya bu kadar da basit olmayın yaaa
  Yazık valla baktım tutamadım kendimi şu garip insanların uğraştığı şeye bakayım dedim

 • Ahbikan

  @ejder öncelikle bu güzel eleştirisel yorum için sağol arkadaşım. Belki onaylamayacağımı düşündün ama ben yorumun iyisinide kötüsünüde ayırmam. Bu yazıyı ben yazmışım, eklentileri ben yazmamış olabilirim. Ama emeği veren benim paylaşan benim, resim bulan hepsini klasörleyen benim, hatta eklentilerin bazılarını Kendi sunucumda paylaşan benim. Adam ne yapıyor Ctrl+C , Ctrl+V ve işte konu oldu bitti. Siteniz içerikle doldu. Aferin size..

  Muhtemelen sen o site yönetici(!)lerinden birisin.Değilsende niye zoruna gitti onu anlamadım.

  Güzel demişsin paylaşıyosun niye başkasının paylaşmasında gözüm olmuyormuş. Başkası paylaşmıyor çalıyor bu bir, ikincisi kaynak link gösterilmiyor.

  Utanç Duvarının kriteri ne biliyormusun senin burda o şikayetten rahatsız olup gelip buraya yorum yazman. Utanç Duvarı amacına ulaşmış mıdır? Ulaşmıştır.

  Basit olan varsa oda sizin yorumunuzdur, ben sizlere acıyorum..

 • Ahbikan

  Ftp’nizdeki WordPress dizini altında wp-content/plugins/ klasörü içine eklentileri sıkıştırılmış dosyadan çıkardıktan sonra atıp, yönetici panelindeki Eklentiler sekmesinden aktif hale getirebilirsiniz

 • Serkan Ay...

  merhaba arkadaşlar…

  LightBox dosyasını indirdim ama nasıl kurulcağına dair tam bilgi verebilirmisin…

  saygılar..

 • Ahbikan

  @Serkan Ay İndirdiğiniz Lightbox.rar dosyasını extract edin ve içinden çıkan LightBox klasörünü wp-content/plugins dizinine atın.

  Yönetici panelinden eklentiler sekmesine gelerek LightBox eklentisini aktifleştirin. Daha sonra Ayarlar sekmesinden LightBox ayarlarını kişiselleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.