Güncel

Yüreğimiz Yanıyor Soma Faciası !

Geçtiğimiz günlerde son zamanların en büyük facialarından birini yaşadık ve halen etkilerini yaşamaya devam ediyoruz. Manisa‘nın Soma İlçesi’ndeki Soma Holding’e ait olan kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle önce yangın çıktı. Yaşam savaşı bu noktada başladı, son rakamlara göre 280’in üzerinde emektar vatandaşımızın hayatını kaybettiğini öğrendik ve hala umudumuz devam ediyor. Ulusal yas ilan edildi ve büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Aslında söylenecek o kadar çok şey var ki ama artan her ölüm haberiyle boğazımız biraz daha düğümleniyor..

Bu acımız yetmezmiş gibi siyasetçilerin akıl almaz açıklamalarıyla karşılaşıyoruz. 1800’de şurada oldu vs gibi. Üstüne maden işçi ailelerinin tekmelenmesi mi dersiniz, bir devlet büyüğünün vatandaşı market içinde yumruklaması mı? Yoksa ambulansa bindirilen madenci abimizin “Çizmeleri çıkarayım, sedye kirlenmesin..” cümleleriyle yüreğimizin dağlanması mı?

Soma Maden Faciası
Konuşacak hiç birşey yok, sadece ACI yaşıyoruz..

Abi Mahmut Çıkamadı..

Geride kalan ailelere ve yakınlara Allah’tan sabır, o tertemiz yürekli maden işçilerimize ise Allah’tan Rahmet diliyorum..

Umarım tekrarı hiç olmayan olaylar olur bunlar, umarım tekrar gündem geçiştirilip başka bir gün de yüreğimiz yanmaz..

Yazımı babamın “Yerin Dibi Be Usta !” şiiri ile bitiriyorum..

YERİN DİBİ BE USTA

İnsan, Yerin Dibinde Ne Arar Usta!
Define Değil Herhalde.
Bir Maaşa Yüklenmiş
Ekmeğin Derdindeler
Ama Çok Derindeler Be Usta.
Toprak,
Yerin Dibi Nasip Olmayasicalarin
Zenginlik Tuzaği Ne Arar
Yerin Dibinde Be Usta.
Girmezse Olmuyor Karanliğa
Yüzlerce Metre Toprak Altina.
Evde Eş Bekler, Aş Bekler…
Yokluk Sokar,
Dik Gezmek İçin Yerin Üstünde
Razi Olursun Yerin Taaa Dibine…
Maden Bekler Be Usta

İsmail KANDEMİR

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir