Bilgisayar

ADSL Kota Muhabbeti

Evet arkadaşlar evimde şimdilik 2.5 bilgisayar var birisi toplanmaya yüz tutmuş 🙂 Haliyle internetsiz olmuyor.4.5 yıl önce 256KB ADSL ilk abonelerindeniz bugüne kadar hiç indirim yapmadılar.Sürekli kotalı kullanıcıların ya kotası arttı yada hızı üstüne birde ücreti düştü.. Şimdi 14.90 falan diyorlar..

Türk telekom’un adaleti bu olsa gerek.. Bugün aynı fiyata yani bizim aylık ödediğimiz 49YTL ‘ye eşdeğer 9GB kotalı 1024 hız tarifesine geçelim diye düşündük.. Fakat aylık transfere bir baktıkki evde ben yokken bizimkiler 8.7 GB transfer yapmışlar.. Bu demek oluyorki ben varken bi 17-20 GB arasını bulur. O yüzden vazgeçtik..

Telekom eski ADSL kullanıcılarına bir kampanya uygulamış %12 indirim yapıyormuş.. Sorduk dahil olabilirsiniz dediler.Fakat bir şartları varmış 1 yıl boyunca ADSL kullanacakmışız 🙂 güldüm bunu duyunca..

Aylık ödediğimiz miktar ne mi oldu dersiniz? 49YTL’den 43 YTL’ye düştü..

Bu büyük indirimi için telekoma teşekkür ederiz.. 😀

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

2 Yorum

  • Editör Bluetail

    Türkiye hariç her yerde internet fiyatları bir hayli ucuz zaten.Japonya’da 2048 kbs sınırsız internet 35 milyon…
    Fazla söze gerek yok sanırım..

  • isa

    malesef hepsı kandırmaca ışler maksat vatandaşı çarpmak yok mödem hediye yok 19 ytl hepsı hikaye yaz bitınce hepsınnın parasını tıkır tıkır alıyolar ayrıcene peşin 1 aylık ücret alıyolar yanı yeni üyeler seviniyo ama malesef onlar olayın farkında deyıller.

    ha bu ara bende 4 gb kotalıydım bugün 6 ya geçtım ama bıryıllık olayını unuttum 1 ytlde bızım karımıza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.