Güncel

Ankara'da Salgın Hastalık Uyarısı !

Biliyorsunuz ki ankarada su sıkıntısı çekiliyor daha önce bununla ilgili şöyle bir yazı yazmıştım. Ancak şu sıralar iş çok daha ciddiye bindi.. Barajlarda su tamamen bitme aşamasında artık son pislikler kalmış ve şu an musluk suyundaki klor oranı çok yüksek derecede. Önce annem’in midesi ağrımaya başladı, kimse sudan olduğunu düşünmüyordu fakat bugün inanılmaz bir mide ağrısı çektiğimi söyleyeceğim.

Kendimi iyi hissetmiyorum.

Çevremizdeki çoğu kişi aynı şeylerden şikayetçi. İnsanlar hazır sulara yöneliyorlar fakat onlarında, musluk suyu olmadığını kim bilebilir ki?

Ankara Tabip Odası Başkanı Önder Okay, ”hastanelerdeki ishal vakalarının arttığını” öne sürdü. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi üyeleri, kentte yaşanan su sıkıntısı nedeniyle Numune Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptılar.


Destek vermek için Numune Hastanesine gelen Önder Okay, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i eleştirerek, ”sağlık konusundaki açıklamaların doğru olmadığını” iddia etti.Okay, ”Ankara’daki hastanelerde ishal vakaları arttı. Bu bir salgına dönüşebilir” dedi. Hastanelerde suların akmadığını, ameliyatların
yapılamadığını savunan Okay, ”Gökçek’in istifa etmesini” de istedi.
SES Ankara Şube Yöneticisi Elif Kaya da konuşmasında, ”hastanelerde enfeksiyon riski nedeniyle aciller dışındaki ameliyatların iptal edildiğini, radyoloji ve laboratuvar hizmeti veremedikleri için de hastalara teşhis konulup tedavi yapılamadığını” öne sürdü. Kesintilerin ardından verilmeye başlanan suyun iyi klorlanması ve arıtma işleminin daha dikkatli yapılması uyarısında bulundu. Su sıkıntısı nedeniyle oluşabilecek riskler açısından bir kriz masası kurulmasını isteyen Kaya, bilbordlar, televizyonlar ve radyolardan halkın bilgilendirilmesini gerektiğini söyledi.

Kaynak : AA

Not : Benim ve bir çok insanın bu kadar ağrı çekmesine, hasta olmasına sebep olan Büyükşehir Belediyesi’ni Allah’a havale ediyorum.. Melih G. yide istifaya çağırıyorum.. Rezil etti bizi. 

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

3 Yorum

  • stickman

    Bende sular yüzünden zehirlenmiştim,10 gün hayatımın en kötü günlerini yaşadım. Yalnız ben diil kardeşim ve babamda. En şiddetli benim ki olmuştu. Kanımda 0-5 arasında olması gereken değeler 80 e çıkmıştı. Ucuz kurtuldum. En korktuğum şey susuzluktan ölmek, bu gidişlede böyle olcak sanırım. Haberlerde Ankara barajlarındaki su seviyesi %1 de gösteriliyo. En iyisi güvenilir markalardan ve güvenilir yerlerden hazır su almak. En azından bu susuzluk bitene kadar, sağlık için bunu yapmak gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir