Egitim

Online Bilgisayar Kursu

Sürekli ziyaret ettiğim CHIP ve PCWorld dergilerinin web sitelerinde hepimizin işine yarayacak bir yere rastladım. CHIP, Online bilgisayar kurs eğitimi veriyor.Bence bunda başarılı olmuş.Birşeyler kapmak isteyen herkes bu siteden en iyi şekilde faydalanacaktır.Kurs bitiminde ise sizlere başarılı olduğunuz takdirde adınıza hazırlanacak CHIP Certified Computer User sertifikası veriliyor 🙂 Kursla ilgili detaylar konunun devamında..

Chip Online içeriği

CHIP Online Bilgisayar Kursu

PC kullanmaya yeni başlayanların kolayca öğrenebilmeleri için 6 bölüme ayrılmış 300’ün üzerinde konu
CHIP Online Bilgisayar kursuna hoşgeldiniz. PC kullanmaya yeni başlayanlara yönelik hazırladığımız uzaktan eğitim kursumuzda, amacımız herkesin PC’yi tanıyabilmesi, programları ve işletim sistemini doğru kullanabilmesi ve bilgisayarları hakkında yeterli bilgiye sahip olabilmeleri. Kursumuzun sonunda gireceğiniz final sınavımızın ardından, başarılı olduğunuz takdirde adınıza hazırlanacak CHIP Certified Computer User sertifikası ile başarılarınızı belgeleyebilirsiniz. Kursumuza katılmanız için yapmanız gereken çok basit, sadece kayıtlı kullanıcı olarak, dersleri takip etmek.Kurs Bölümlerimize yukarıdaki menümüzden ulaşabilirsiniz. Her bölümümüzü aynı sırayla takip etmenizi öneririz. Dilerseniz, kurs bölümlerimizin içeriğini basitçe anlatalım.

Temel Bilgiler
Bir bilgisayar sistemini oluşturan bileşenler ve sistemini oluşturan bileşenler ve sistemin nasıl çalıştığı ile ilgili bilmeni gereken tüm detaylar.

Windows
Windows işletim sisteminin bilmeniz gereken tüm özellikleri ve Windows’u verimli kullanmak için yapmanız gerekenler.

Pratik
Bilgisayarınızı baştan kurmaktan tutun da kullanacağınız temel uygulamaların püf noktalarına kadar hemen her türlü konuda ayrıntılı açıklamalar.

İnternet
Aradığınız bilgilere en kısa yoldan ulaşmak ve tüm dünya ile kesintisiz bağlantı kurmak için ipuçları

Multimedya
Sınır tanımayan multimedya dünyasına ilk adımı atarken dikkat etmeniz gerekenler ve çok daha fazlası

Sözlük
Bilgisayar hakkındaki tüm önemli teknik terimlerin alfabetik sıraya göre basit ve anlaşılabilir açıklamaları
Eğer kursumuza katılmak istiyorsanız, kısa bir zaman ayırarak kayıtlı kullanıcı olun. Eğer kayıtlı kullanıcıysanız, konuları okurken giriş yapmış olmanız yeterli.

CHIP Online Kullanıcı Girişi ve Kayıt

Chip’e bize sağladığı bu hizmet için teşekkür ediyorum.. Umarım en kısa sürede başarı ile tamamlayacağım.

Kaynak: Chip Online

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir