Egitim

AÖF Onur Belgesi

Bildiğiniz üzere AÖF öğrencisiyim, bugün Anadolu Üniversitesi’nin gönderdiği zarfın içinde gösterdiğiniz başarı sonucu Onur Belgesi almaya hak kazandınız yazısıyla karşılaştım. Böyle bir uygulamadan yeni haberim oldu.

Biraz araştırma yaptım ve Onur Belgesi nasıl alınır? Yüksek Onur Öğrencisi nasıl olunur? Konularını araştırdım, merak edenler konunun devamına..

Açıköğretim Fakültesinin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre;

Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerden;

İlk kez eğitim gördüğü sınıfta bütün derslerini başaran ve o öğretim yılında almış olduğu bütün derslerini başarmış ve not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır.

Not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi”, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar “Onur Öğrencisi” olarak mezun olur. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” olarak mezun olamaz.

Öğrencilerimize ve mezunlarımıza verilmek üzere hazırlanan “Onur Belgesi” ve “Yüksek Onur Belgesi” AÖF büroları aracılığı ile teslim edilmektedir.

Kaynak : http://www.anadolu.edu.tr/aos/sss/sss.aspx#21

Benimde not ortalamam 81 olması lazım, o yüzden Onur Belgesi almaya hak kazanmış bulunuyorum. 😀

25 yıllık bilgisayar kullanıcılığının yanında 16 yıldır profesyonel iş hayatında sistem network üzerine çalışan, gelişen teknolojileri ve yenilikleri yakından takip eden hobi olarak ağırlıklı otomobillerle ve BMW modelleri ile ilgilenen bir acayip adam :)

4 Yorum

  • secda

    ben de 2006-2007 öğretim yılında üniversitemden onur belgesi aldım şimdi okulöncesi öğretmenliği son sınıftayım gerçekten çalışmaya özendirici ve motivasyonumu olumlu yönde etkiledi çalışınca başarıp ödüllendirldiğimi görmek müthiş bişey

  • eda

    arkadaşlar bu bilgiyi bir kaç kişiden duydum doğru mu bilmiyorum. aöf iki yıl onur belgesi alan öğrenciye normal öğretime hak kazanıyorlarmış bir bilginiz varsa yazarsanız sevinirim şimdiden tşkler:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.